Targi TRANSEXPO 2011 Kielce

W Kielcach w dniach 20-22 września 2011 roku, odbyły się Międzynarodowe Targi Lokalnego Transportu Zbiorowego TRANSEXPO 2011. W targach uczestniczyła nasza firma pokazując najnowsze rozwiązania stosowane obecnie w autobusach kategorii M2 i M3. Auto-CUBY pokazała trzy modele autobusów turystycznych.

Wystawiona została wersja turystyczna bazująca na furgonie Mercedes-Benz Sprinter. Jest to dobrze już znana konstrukcja autobusu turystycznego z zamontowaną dodatkowo rampą wewnętrzną manualną, pozwalajacą na przewożenie osób na wózkach inwalidzkich.

Druga konstrukcja oparta na Sprinterze to model CUBY-CITY. Autobus miejski o obniżonej podłodze, pozwalający na przewożenie wózka inwalidzkiego. Tego typu konstrukcje świetnie sprawdzają jako uzupełnienie mniej obciążonych tras miejskich.

Trzecim modelem był pokazywany po raz pierwszy autobus turystyczny zbudowany na bazie Mercedesa Sprintera w wersji ramowej. Takie rozwiązanie daje dodatkowe możliwości (w przeciewieństwie do furgonu) w aranżacji wnętrza oraz pozwala na rozmieszczenie foteli w znacznie większym rozstawie. To z kolei znacząco wpływa na podniesienie komfortu podróży. Takie rozwiązanie na pewno sprawdzi się w autobusach turystycznych klasy LUX.

Ciekawostką jest możliwość zasilania za pomocą CNG czyli gazu ziemnego. Określany w nomenklaturze Medredesa jako NGT. Obecnie jest to najtańsze ogólnodostępne źródło zasialania. W porównaniu do tradycyjnego zasilania za pomocą ON jest to rozwiązanie o około 40% tańsze, a zasięg takiego autobusu to ponad 1000km.

powrót