Szyby panoramiczne

Trzy warianty szklenia autobusów Auto-CUBY

Szyby w autobusach są elementem, który ma bezpośredni wpływ na komfort podróżowania. Typ zamontowanych szyb ma również znaczenie dla bezpieczeństwa podróży. Wszystkie montowane przez Auto-CUBY modele posiadają odpowiednie homologacje.

Autobusy, które produkujemy mogą być wyposażone w trzy typy szyb:

  • szyby klejone w miejscu fabrycznych przetłoczeń- najprostszy i zarazem nie wymagający dopłaty wariant wyposażeniowy
  • szyby montowane w miejscach fabrycznych przetłoczeń, za wyjątkiem szyby ostatniej, która jest przedłużana.
  • szyby panoramiczne wysokie (100 cm) -montaż szyb następuje po podniesieniu górnej krawędzi okna.

Wszystkie trzy warianty wykonania okien polegają na wklejaniu szyb, przez co zwiększają sztywność całej konstrukcji. Każdy z trzech typów szyb wykonany jest w układzie dwóch klejonych szyb. Szyby takie zwiększają komfort podróży, a jednocześnie znacząco podnoszą estetykę pojazdu. Ponadto klejenie szyb do nadwozia wpływa na polepszenie kierowalności oraz komfort podróży. Poniżej zdjęcia autobusów w trzech różnych wariantach szklenia.

W ofercie mamy również szybę czołową panoramiczną. Jest to szyba ze zintegrowanym pasem przeciwsłonecznym. Szyba panoramiczna ma podniesioną górną krawędź o 25cm w stosunku do standardu. Szyba czołowa panoramiczna oferowana jest wraz z roletą przeciwsłoneczną ograniczającą oślepianie. Jako opcja sterowanie rolety może być realizowane elektrycznie.